تبلیغات
شاهرگ ادب و هنر پارسی
صفحه نخست ارتباط با ما مشاهده در موبایل لینك RSS
امروز :
This is my idea : Freedom For All

پنجشنبه 6 خرداد 1389
فیلم فانتزی تیم برتن روز پنجشنبه با گذر از مرز یک میلیارد دلار فروش در بازار جهانی، ششمین فیلم تاریخ سینما و اولین فیلم اکران‌شده در بهار می‌شود که به این جایگاه دست پیدا می‌کند....فیلم فانتزی تیم برتن روز پنجشنبه با گذر از مرز یک میلیارد دلار فروش در بازار جهانی، ششمین فیلم تاریخ سینما و اولین فیلم اکران‌شده در بهار می‌شود که به این جایگاه دست پیدا می‌کند.
به گزارش مندیش، «آلیس در سرزمین عجایب» اخیرا در شبکه نمایش خانگی توزیع شده، اما همچنان روی پرده سینماهای جهان است.

این فیلم از پنجم مارس در آمریکای شمالی و بازار بین‌المللی اکران شد و تاکنون در بازار داخلی 332 میلیون دلار و در خارج از آمریکا 667 میلیون دلار به دست آورده است.

به این ترتیب فروش جهانی فیلم جدید برتن رقمی در حدود 999 میلیون دلار شده و برای رسیدن به مرز یک میلیارد دلار تنها یک میلیون دلار کم دارد.     

جانی دپ، آن هاتاوی، هلنا بونهام کارتر و میا واسیکوسکا در «آلیس در سرزمین عجایب» بازی می‌کنند که نگاهی نو به کتاب کودکانه و کلاسیک لوئیس کارول دارد. این بار آلیس قهرمان داستان پس از یک دهه به دنیای پرماجرای دوران کودکی خود بازمی‌گردد و با دوستان قدیمی‌اش متحد می‌شود.

تیم برتن بیشتر به خاطر نگرش نامتعارف خود به قصه‌های کلاسیک شهرت دارد که نمونه آن دو فیلم «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» و «سوئینی تاد: آرایشگر شیطان‌صفت خیابان فلیت» است. او رئیس هیئت داوران جشنواره کن 63 بود.

پنج فیلم یک میلیارد دلاری قبلی تاریخ سینما عبارتند از «آواتار»، «تایتانیک»، «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه»، «دزدان دریایی کارائیب: سینه مرد مرده» و «شوالیه تاریکی».

منبع:هالیوود ریپورتر

برچسب ها : آلیس در سرزمین عجایب,یک میلیارد دلار,
مرتبط با : اخبار ادب و هنر, | ارسال شده توسط حسام در ساعت 20:14 | نظربدهید ()