تبلیغات
شاهرگ ادب و هنر پارسی
صفحه نخست ارتباط با ما مشاهده در موبایل لینك RSS
امروز :
This is my idea : Freedom For All

سه شنبه 4 خرداد 1389
هنرمندان-مصطفی امامی-به بهانه حضورش در "ماه عسل"به سراغش رفتیم تا با او به گفت و گو بنشینیم.خیلی مصاحبه با انرژی و جذابی بود.آنچه در زیر میخوانید حاصل این گفت و گو ...

در "ماه عسل"به سراغش رفتیم تا با او به گفت و گو بنشینیم.خیلی مصاحبه با انرژی و جذابی بود.آنچه در زیر میخوانید حاصل این گفت و گو است:

؟: آقای استخری چرا تا به حال اکثر کارهایی که انجام داده­اید کارهای مناسبتی بوده؟

- اینجوری نبوده که بگم کار حتماً باید مناسبتی باشه در ضمن کارهای مناسبتی خوبی هایی داره که باعث می­شه من کار مناسبتی هم انجام بدم ولی در کل خود کار خیلی برای من مهم و این کارهایی که تا الان بازی کردم بین پیشنهادهایی که داشتم بهترین بوده .

؟: به نظر شما بازیگرانی که به صورت آکادمیک وارد این عرصه می­شوند موفق­ترند یا کسانی که به صورت تجربی وارد می­شوند؟

- ببین موقعی که وارد دانشگاه می­شی یا به کلا­س­های مختلف یادگیری می­ری اونها یک خطی رو به تو می­دن که اگه اون خط رو بگیری  وادامه بدی و دایم در حال کسب باشی ویک بحث دیگه تجربیاتی است که سر کار به دست میاری  ولی از اونجا به بعد دیگه بستگی به خودت داره واینکه چقدر سر کار تجربه به دست بیاری و پیشرفت کنی و من خودم از پیشکسوتان سعی می­کنم یاد بگیرم تا بتونم این کار رو به خوبی ادامه بدم.

؟: شما تا چه حد دغدغه­ دیده شدن دارید؟

- به نظرم هر هنرمندی دلش می خواد هنرش دیده بشه.چه یک موسیقیدان یا یک نقاش یا یک بازیگر ولی در مورد بازیگری علی­الخصوص باید بگم که بازیگر بازی می­کنه که دیده بشه و من هم واقعاً باید بگم که بله، دغدغه­ی دیده شدن دارم و اگر خوب نباشه کارم می خوام دیده نشم.

؟:آیا شما برای این دیده شدن هر کاری می­کنین؟

- ببین، در سریال مثل هیچکس من زیاد نقش محمدامیر رو دوست نداشتم و بعضی از نقش­های دیگه رو دوشت داشتم ولی برای اینکه دیده بشم این کار رو قبول کردم تا شاید این دیده شدن باعث بشه تا مردم به من و مثلاً فیلم «تلخون» من رو ببینند یا مثلاً دیده بشم تا شاید چند تا پیشنهاد خوب به من بشه ومن از بین اون پیشنهادها کاری رو که دوست دارم انجام بدم ولی همانطور هم که در اول گفتم هر کاری حاضر نیستم بکنم.

؟:به نظرت سعید "تلخون"نقش منفی بود؟

- اگر من بخوام در مورد خودم صحبت کنم مثلاً نقشی که در «تلخون» بازی کردم با اینکه یک نقش منفی ولی اگر برگردیم وبه پیش­زمینه­ی این شخصیت نگاه کنیم شاید بهش حق بدیم و اون رو صرفاً یک نقش منفی تلقی نکنیم.

؟: اولاً تعریف خودتون رو از حاشیه برای ما بگید؟ ثانیاً شما خودتون حاشیه رو دوست دارید؟

- ببین حاشیه­ی خوب داریم و حاشیه­ی بد. بازیگرهای اونور مدبر حاشیه ساز دارند و مثلاً وقتی که یک مقدار افت کردن واز بورس افتادن به وسیله­ی اون شخص و با حاشیه­سازی، البته از نوع مثبتش باعث میشه دوباره اون بازیگر مطرح بشه ولی یه جور حاشیه هم هست که بیشتر در کشور خودمون هم وجود داره که آدم رو درگیر می­­کنه  واز کار و زندگی می­اندازه ومن وقتی فکرش رو می­کنم می­بینم که نه، واقعاً حاشیه رو دوست ندارم.

؟: شما با این حجم زیاد تله فیلم­ها و ساختن تله فیلم موافقید یا نه؟

- همانطور که گفتید اولین کار بلند تصویری من تله فیلم بوده و به نظر من تله فیلم 10 تا خوبی داره، البته بدی هم داره...

؟: می­شه 2 تا از خوبی­هاش رو بگید؟

- یکی از خوبی­هاش اینه که تونسته به بازار کاری رو فراهم کنه و خوبی دیگش اینکه یک سری از بازیگرهای مستعد وجوان رو معرفی می­کنه.

؟: به نظر خودتون نقطه­ی عطف کارهای شما کدام کار بود؟

- در پریدخت و تلخون دیده شدم ولی زود فراموش شدم و به نظرم نقطه­ی عطف مثل هیچکس بود.

؟: شما الان به جایگاهی رسیدید که انتخاب کنید یا هنوز انتخاب می­شید؟

- الان به نظرم دیگه جهارتا پیشنهاد دارم که بتونم­ انتخاب کنم. بعد از مثل هیچکس صبر کردم. نگران هم شدم شاید دیگه نقش خوبی به من  پیشنهاد نشه ولی صبر کردم و فکر می­کنم موفق هم شدم.

؟: آقای استخری در مورد نقشتون در "ماه عسل" که قرار عید پخش بشه برای ما صحبت کنید.

- در این فیلم من نقش پسر یک خانواده رو بازی می­کنم که نقش پدر و مادر اون رو آقای محمد مطیع و خانم پروانه معصومی بازی می­کنند. این مجموعه یک مجموعه طنز که محوریت داستان روی یوسف تیموری که نقش خواستگار خواهر من رو بازی می­کنه است و خواهر من که خانم نفیسه روشن بازی می­کنند. در واقع نقش من یک نقش مکمل بود.

؟: آرزوی هنری شما چیه؟

- آرزوم اینکه بتونم تا آخرین لحظه­ی زندگیم بازیگری رو ادامه بدم

؟: بریم سراغ عید شما امسال عید در کنار خانوادتون هستید؟

- بله، من تا 8 فروردین پیش خانوادمم ولی از 8 تا 13 فروردین می­روم مسافرت.

؟: یک خاطره برای ما از عیدهایی که درکنار خانوادتون بودین برای ما می­گین؟

- سال گذشته ما دسته جمعی به شما رفته بودیم. روز هشتم فروردین که تله فلیم «تلخون» پخش شد هم می­خواستن برن تفریح ولی تو رو دربایستی ما قرار گرفتن و مجور شدن بنشینن و فیلم رو ببینن و خدا می دونه که چقدر بد و بیراه توی دلشون به ما گفتند

؟: و نظرتون در مورد افراد زیر:

1- علیرضا امینی: همیشه بهش مدیونم

2- سیاوش خیرابی : واقعاً با استعداد

3- شاهد احمدلو :همکاری با او لذت بخش

4- محمد مطیع :صاحب سبک

5- شهاب حسینی : در  سوپراستاربی­نظیر بود

و شاهرخ استخری :اینم آدم بود گفتی بین این همه آدم که گفتی.

منبع:هنرمندانبرچسب ها : شاهرخ استخری,مصاحبه,حاشیه,
مرتبط با : مصاحبه, | ارسال شده توسط حسام در ساعت 16:09 | نظربدهید ()